توافق روسیه و بلاروس درباره ایجاد مراکز مشترک آموزش نظامی

به گزارش موسیقی آتش، چند روز بعد از امضای توافقنامه برنامه مشارکت راهبردی بین وزارت دفاع روسیه و بلاروس، وزرای دفاع دو کشور نیز در مورد ایجاد 3 مرکز مشترک آموزش نظامی برای افزایش آمادگی رزمی نیروهای مسلح به توافق رسیدند.

توافق روسیه و بلاروس درباره ایجاد مراکز مشترک آموزش نظامی

به گزارش گروه بین الملل موسیقی آتش به نقل از خبرگزاری اینترفکس، وزارت دفاع روسیه بیان کرد، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه این کشور و ویکتور خرنین همتای بلاروسی وی روز آدینه در جریان مذاکرات خود در مورد ایجاد سه مرکز آموزشی برای آماده سازی مشترک نیروهای نظامی دو کشور به توافق رسیدند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی موسیقی آتش بخوانید. (کلیک کنید)

طبق این اطلاعات، این مراکز آموزش نظامی مشترک در استان نیژنی گوراد روسیه، منطقه کالینینگراد روسیه و در منطقه گرادنینسکی بلاروس مستقر خواهند بود.

وزارت دفاع روسیه و بلاروس همچنین در دوم ماه مارس (12 اسفند ماه) برای نخستین بار، برنامه مشارکت راهبردی برای مدت 5 سال امضاء کردند. به گفته مقامات نظامی، این راه چاره باید امکان شکل گیری دورنمای توسعه همکاری های دوجانبه را فراهم آورد.

در همان روز، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهروی بلاروس از استقرار هواپیماهای نظامی روسی در خاک این کشور اطلاع داد و این مسئله را در جهت تقویت امنیت دو کشور همسایه ارزیابی کرد.

در اواخر ماه ژانویه (اوایل بهمن ماه) وزارت دفاع روسیه بیان کرد که در امسال (میلادی) نظامیان روسی و بلاروسی قصد دارند رکورد جدیدی در انجام مانورهای نظامی مشترک برجای بگذارند. طبق این اطلاعات، این مانورها قرار است در عرصه های مختلف نظامی و در طول ماه های آگوست و سپتامبر (شهریور و مهر آینده) انجام شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توافق روسیه و بلاروس درباره ایجاد مراکز مشترک آموزش نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق روسیه و بلاروس درباره ایجاد مراکز مشترک آموزش نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید