کاخ سفید: سیاست بایدن در قبال کوبا با اوباما یکی نیست

به گزارش موسیقی آتش، یک مقام ارشد کاخ سفید تاکید نمود، جو بایدن در قبال کوبا سیاست یکسانی با باراک اوباما نداشته و در دولت او گفتگویی با نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا وجود نخواهد داشت.

کاخ سفید: سیاست بایدن در قبال کوبا با اوباما یکی نیست

به نقل از خبرگزاری فرانسه، خوآن گونزالس، دستیار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و مدیر اصلی بخش نیم کره غربی در شورای امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه ای با سی.ان.ان اظهار کرد، فرآیند نزدیکی به دولت کوبا تدریجی خواهد بود و آنها انتظار ندارند که سیاست باراک اوباما رئیس جمهور اسبق در قبال این کشور جزیره ای از سر گرفته گردد.

این مقام در ادامه شرح داد: سیاست های جو بایدن در قبال کوبا مشابه با باراک اوباما نیست. من معتقدم که هم عرصه سیاسی به میزان چشمگیری تغییر نموده و هم فضای سیاسی بسیار زیاد بسته شده است چون دولت کوبا به هیچ وجه پاسخی نداده و در حقیقت امروز سرکوب علیه کوبایی ها حتی شاید نسبت به دولت دولت بوش هم بدتر است.

او ادامه داد: بنابراین من معتقدم که در این مقطع اینها تعهداتی هستند که برقرار شده اند و آنها همچنین در بعضی زمانها برقرار خواهند شد، ما بسیار روی بحرانهای متعدد سراسر دنیا و همچنین روی شرایط داخلی متمرکز هستیم.

در سال 2014 باراک اوباما رئیس جمهور اسبق آمریکا آغاز فرآیند عادی سازی روابط با کوبا را گفت. در سال 2016 با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، کاخ سفید تمرکزش را تغییر داده و تحریمهای مختلف علیه کوبا را از سر گرفت. بایدن در ابتدای دوره ریاست جمهوری اش هنوز سیگنالی در مورد از سرگیری نزدیکی دیپلماتیک مشابه با دوران اوباما مطرح ننموده است.

از طرف دیگر گونزالس پیامی برای نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا فرستاد. او گفت که انتظار برگزاری مصاحبهی مستقیم بین آمریکا و هر کسی که در آن کشور مجری قدرت باشد را ندارد. وی اضافه نمود: مصاحبهیی که نیکولاس مادورو و خورخه رودریگز باید داشته باشند با ما نیست، این مصاحبه با گوآیدو است.این مصاحبه با جبهه گسترده ای است که او در کوشش برای شکل دادنش است از جمله با شامل ساختن بخش های جامعه مدنی، بخش خصوصی و همچنین مصاحبهیی بر سر آینده این کشور. ما قرار نیست شرایطی را بر آن فرآیند تحمیل کنیم. این فرآیند کاملا ونزوئلایی است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کاخ سفید: سیاست بایدن در قبال کوبا با اوباما یکی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: سیاست بایدن در قبال کوبا با اوباما یکی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید