امید یحیی به عیسی آل کثیر در آستانه لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش موسیقی آتش، رمزها خصوصا در مسابقات اخیر نشان داده اند که در از دست دادن موقعیت های گل تبحر خاصی دارند و در این بین، مهاجمان این تیم ثابت نموده اند بیشتر از هافبک ها و مدافعان، گل خراب می نمایند.

امید یحیی به عیسی آل کثیر در آستانه لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش گروه ورزشی موسیقی آتش، پرسپولیس همچنان یکی از تیم های سرحال لیگ برتر ایران است و اگرچه کمی از اقتدار سال های اخیرش کاسته شده و اکنون با یک بازی بیشتر صدرنشین لیگ برتر است اما نمی توان گفت که این تیم با روزهای خوبش فاصله گرفته و دیگر نباید از این تیم توقع قهرمانی یا درخشش دوباره در لیگ قهرمانان آسیا را داشت.

بااین حال تیم گل محمدی در امر نتیجه گیری خوب عمل نموده اما در فاز تهاجمی با مشکل بزرگی روبرو است، مسئله ای که از ابتدای فصل وجود داشت و مربیان تیم مدام از حل شدن آن با مرور زمان صحبت کردند اما روزها گذشت و فصل به نیمه رسید و چند هفته از نیم فصل دوم هم سپری شد اما این مشکل حل نشد.

پرسپولیس در 20 هفته از مسابقات لیگ برتر 27 گل به ثمر رساند و بعد از سپاهان (با 35 گل) دومین تیم در بخش بیشترین گل زده را در اختیار دارد اما نکته عجیب ماجرا آنجاست که از این تعداد فقط 3 گل سهم مهاجمان بوده و بهترین گلزن این تیم هافبک دفاعی شان یعنی احمد نوراللهی است و سیدجلال حسینی به عنوان مدافع میانی هم جزء بهترین گلزنان پرسپولیس در این فصل به شمار می رود!

مهدی عبدی که در دوره قبلی لیگ قهرمانان آسیا درخشش خیره نماینده ای داشت، در این فصل تنها 2 بار پیروز به گلزنی شد که یکی از آنها مربوط به دربی است. عیسی آل کثیر هم که اخیرا محرومیت 6ماهه اش به اتمام رسیده دیگر مهاجم تخصصی قرمزهاست که توانسته این فصل گلزنی کند و سایر گل های پرسپولیس توسط هافبک ها و مدافعان به ثمر رسیده است. البته وحید امیری که در نیم فصل اول بیشتر به عنوان مهاجم به میدان رفت، 3 بار گلزنی نموده ولی نمی توان او را یک مهاجم دانست.

قرمزها خصوصا در مسابقات اخیر نشان داده اند که در از دست دادن موقعیت های گل تبحر خاصی دارند و در این بین، مهاجمان این تیم ثابت نموده اند بیشتر از هافبک ها و مدافعان، گل خراب می نمایند تا جایی که شهریار مغانلو به عنوان یکی از برترین گلزنان فصل گذشته لیگ برتر بعد از پیوستن به پرسپولیس در نیم فصل دوم هنوز پایش به گلزنی باز نشده و آمارش از نظر دقایق بازی فرق چندانی با آرمان رمضانی (که در نقل وانتقالات نیم فصل از پرسپولیس جدا شد و به استقلال پیوست) ندارد.

مربیان پرسپولیس اما همچنان معتقدند این تیم مشکل تاکتیکی ندارد، چراکه سیدجلال حسینی هم در این تیم پیروز به گلزنی می گردد. بااین حال خوب می دانند که ادامه این فرایند می تواند باعث گردد قرمزها هم از حضور در مراحل پایانی لیگ قهرمانان باز بمانند و هم پنجمین قهرمانی پیاپی در لیگ برتر را از دست بدهند. آنها پیش از این معتقد بودند محرومیت آل کثیر و کمبود مهاجم تخصصی باعث شده فشار روی نفراتی مثل عبدی و رمضانی هم بیشتر گردد و به همین دلیل برای حل این مشکل باید تا نیم فصل دوم صبر کرد اما با وجود جذب گلزنی به نام مغانلو و بازگشت آل کثیر هم خبری از حل مشکل نشده و پرسپولیس کماکان با همان مشکل روبرو است؛ موقعیت هایی که به راحتی از دست می فرایند و مهاجمانی که با گلزنی غریبه شده اند! شاید آل کثیر بتواند این معضل را حل نماید و ظاهرا تنها امید گل محمدی هم همین است.

فرهیختگان

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "امید یحیی به عیسی آل کثیر در آستانه لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید یحیی به عیسی آل کثیر در آستانه لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید